دکتر حمید قاسمی | پوست، مو و زیبایی

دکتر حمید قاسمی کلینیک تخصصی بوتاکس در اصفهان، تزریق ژل در اصفهان، مزوتراپی در اصفهان، میکرونیدلینگ در اصفهان، کاشت مو در اصفهان، میکرودرم در اصفهان

خانه PRP چیست | آشنایی کامل با روش درمان پی آر پی

درمان ریزش مو در خانم‌ها

بسیاری از افراد امروزه به دنبال روش‌های مطمئن برای درمان ریزش مو به جای کاشت مو هستند. از همین رو قصد داریم تا به سوال PRP چیست پاسخ دهیم تا شما را با نوین‌ترین روش درمانی آشنا کنیم تا متوجه شوید که PRP. تازه‌ترین روش درمان غیر جراحی کم‌پشت شدن و ریزش مو، ترکیبی از فاکتورهای عامل رشد از جمله پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP و ماتریکس ACell است. این اجزای فعال برای تزریق‌های متعدد میکرو برای تحریک، تقویت و زنده کردن فولیکول‌های مو استفاده می‌شود. متخصصان زیبایی و سلامت مو، معتقدند که این درمان مؤثر تزریقی توانایی بالقوه‌ای در میان بیماران واجد شرایطی دارد که از ریزش موی ژنتیکی و غیرارثی رنج می‌بردند.

مزوتراپی مو

مزایای استفاده از PRP چیست

حال که دریافتیم PRP چیست با اینکه روش تزریق PRP و ACell به نسبت روش درمانی جدیدی است، هر دوی این‌ها به صورت جداگانه مورد تایید سازمان FDA برای درمان زخم و روش‌های ترمیمی بوده است. با این حال، برای ترمیم مو، استفاده از ACell و PRP در واقع “نانوشته” به حساب می‌آید. درمان‌های نانوشته روش‌های درمانی هستند که پزشکان به صورت تجربی مورد استفاده قرار می‌دهند. نتایج اولیه بالینی نشان می‌دهد که درمان با PRP و ACell اغلب این مزایا را دارا است:

 

  • جلوگیری از ریزش مو
  • تقویت موهای ضعیف
  • تحریک رشد مو

 

مزوتراپی مو برای چه کسانی مناسب است؟

 

افراد مناسب برای درمان PRP و ACell، مردان و زنانی هستند که با روش‌های غیرجراحی دیگری مثل پروپشیا (فیناستراید)، روگین (ماینوکسیدیل)، فرمولا ٨٢ام یا لیزرتراپی برای ریزش مو تحت درمان هستند. علت هم این است که موقع استفاده از ACell و PRP بهتر است مو در بالاترین نقطه‌ی فاز رشد قرار داشته باشد. کسانی که در مراحل اولیه ریزش مو قرار دارند بیشترین نتیجه را از این درمان تزریقی می‌گیرند. البته بیمارانی که جراحی پیوند مو داشته‌اند و نیاز به روش غیرجراحی موثری برای حفظ موهای غیر پیوندی خود دارند.

 

این روش مخصوصاً برای زنانی که با ریزش موی کلی مواجه‌اند هم مفید است. در نهایت بهتر است پس از مشورت با پزشک شیوه‌ی درمانی خود را انتخاب کنید و ببینید که آیا تزریق PRP و ACell می‌تواند برای الگوی ریزش موی شما مناسب باشد یا نه.