دکتر حمید قاسمی | پوست، مو و زیبایی

دکتر حمید قاسمی کلینیک تخصصی بوتاکس در اصفهان، تزریق ژل در اصفهان، مزوتراپی در اصفهان، میکرونیدلینگ در اصفهان، کاشت مو در اصفهان، میکرودرم در اصفهان

خانه درمان ریزش مو سکه‌ای | ریزش مو سکه‌ای چیست؟
درمان ریزش مو سکه‌ای

درمان ریزش مو سکه‌ای

قصد داریم تا شما را با انواع روش‌های درمان ریزش موی سکه ای آشنا کنیم. ریزش مو سکه‌ای یا همان بیماری آلوپسی آره آتا که در مقالات قبل در مورد آن صحبت شد یکی از دلایل ریزش مو می باشد. حدود ۹۰ درصد از مردم این نوع از ریزش مو را تجربه می کنند.

 

دلایل ریزش مو

 

مو تاثیر بسیاری در ظاهر زیبا دارد.اکثر کسانی که دچار بیماری ریزش مو می‌شوند اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند. از دلایل اصلی و مهم این ریزش مو می توان به ریزش مو بر اثر استرس ، اضطراب و عفونت ریشه مو اشاره کرد. ریزش موی سکه ای به اینصورت می باشد که بصورت ناگهانی یک قسمت از موها شروع به ریزش میکند و محل آن بدون زخم کاملا خالی از مو می شود.

این مدل از ریزش مو ممکن است در مورد آقایان در ریش‌ها و موهای صورت و در خانم‌ها در ابرو و مژه اتفاق بیفتد. ریزش موی سکه ای یا همان بیماری آلوپسی آره آتا که در مقالات قبل در مورد آن صحبت شد یکی از دلایل ریزش مو می‌باشد. حدود ۹۰ درصد از مردم این نوع از ریزش مو را تجربه می‌کنند. از دلایل اصلی و مهم این ریزش مو می توان به ریزش مو بر اثر استرس ، اضطراب و عفونت ریشه مو اشاره کرد. ریزش موی سکه ای به اینصورت می باشد که بصورت ناگهانی یک قسمت از موها شروع به ریزش میکند و محل آن بدون زخم کاملا خالی از مو می شود. این مدل از ریزش مو ممکن است در مورد آقایان در ریش ها و موهای صورت و در خانم ها در ابرو و مژه اتفاق بیفتد.

روش‌های درمان ریزش مو سکه‌ای

از آنجایی که آلوپسی آره آتا نتیجه استرس و بیماری‌های عصبی می باشد اولین اقدام در درمان آن مراجعه به پزشک اعصاب و روان می باشد. سپس باید با یک دندانپزشک مشاوره کنید، چراکه ممکن است این عارضه به علت عفونت های دهان و دندان باشد. بعد از آن باید احتمال عفونت های سینوسی هم مورد بررسی قرار گرفته و درمان شود.

درمان ریزش مو سکه‌ای

ریزش مو سکه‌ای در چه سنی رخ می دهد

ریزش مو سکه‌ای بیشتر در سنین پایین دیده می‌شود و یکی از شایع‌ترین انواع ریزش مو در بچه‌هاست؛ ریسک بروز خانوادگی این نوع ریزش مو حدود ۱۵ درصد است و همانطور که اشاره شد یک بیماری خود ایمن است و به علت آسیب فولیکول‌های مو در نتیجه سیستم ایمنی بدن خود فرد ایجاد می‌شود و ممکن است همراهی با مشکلات خود ایمن دیگر مثل مشکلات تیروئید داشته باشد که به همین علت آزمایشات اولیه برای بیمار جهت رد کردن مشکلات همراه درخواست می‌شود.